بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

سگ نر بهتر است یا ماده ؟

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
10-04-2014
زمانی که فردی تصمیم به نگهداری از یک سگ می گیرد اولین چیزی که به آن فکر می کند نژاد و یا اندازه سگ مورد نظر است. پس از اینکه در مورد نژاد سگ به نتیجه رسید دومین سوال مطرح می شود: سگ ماده یا نر؟ کدام بهتر است؟ آیا با هم تفاوتی دارند؟

در واقع این سوال بسیار دشواریست. اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی داشته باشیم می توان مزایا و معایب سگهای نر و ماده را به صورت زیر خلاصه نمود. با این حال این تقسیم بندی بسیار کلی بوده و لزوما در مورد همه سگ ها صدق نمی کند

مزایای سگ ماده
گفته می شود که سگهای ماده بهتر از سگهای نر تربیت می شوند.
سگهای ماده تمایل بیشتری به پذیرش دارند و منفعل تر هستند.
گفته شده که سگهای ماده خونگرم تر هستند ولی این قضاوت عادلانه ای به نظر نمی رسد چون تمام سگهایی که به خوبی و با ملایمت و مهربانی تربیت شده باشند با علاقه ای بدون شرط به شما پاسخ می دهند.

این یک حقیقت است که سگهای ماده بهتر از سگهای نر ادرار خود را کنترل می کنند و برخی از آنها قادرند در صورت لزوم 10 تا 12 ساعت ادرار خود را کنترل کنند. در منزلی که در طول روز کسی در خانه نیست این یک فاکتور مهم برای انتخاب سگ به شمار می رود.
آخر اینکه در پیاده روی روزانه سگهای ماده مثانه خود را سریعتر و به طور کامل تخلیه می کنند در حالی که تخلیه مثانه سگهای نر بیشتر به طول می انجامد زیرا ادراد خود را در مقادیر کم در مکانهای مختلف پخش می کنند (برای تعیین محدوده قلمرو).

معایب سگ های ماده
هزینه عقیم کردن سگهای ماده بیشتر از سگهای نر است
مزایای سگ های نر

سگهای نر نگهبانان بهتری هستند چون احساس غلبه و اعتماد به نفس بیشتری دارند.
این تقسیم بندی بسیار کلی بوده و در اغلب موارد هر دو جنس سگهای نر و ماده می توانند حیوانات خانگی ایده الی باشند

یک عامل دیگر در انتخاب جنس سگ، نر یا ماده بودن سگ فعلی خانواده است. زیرا احتمال بروز خشونت را در سگهای یک خانه کاهش می دهد.


سگ نر بهتر است یا ماده ؟

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.